Odżywki Potreningowe

( ilość produktów: 3 )

Potreningówki dla przyśpieszonej regeneracji i utrzymania wysokiego poziomu energii

Każdy kulturysta, jak też każdy sportowiec jest świadomy, jak ważną rolę w ich planie treningowym odgrywa odżywianie okołotroningowe. To, co jemy przed i po treningu, ma duże znaczenie dla efektywności naszych ćwiczeń oraz funkcjonowania całego organizmu. Wysiłek fizyczny to duża, często nieoczekiwana zmiana dla wszystkich organów człowieka. Często nie są one przygotowane na intensywniejszą pracę, a po niej starają się możliwie jak najszybciej wrócić do prawidłowego funkcjonowania. Nie zawsze jest to możliwe i wtedy pojawia się problem – organizm zaczyna szukać sposobów na szybką regenerację, „zabiera” energię mięśniom, która jest im niezbędna, aby skutecznie i szybko rosły – taki przecież jest nasz cel! Dużym problemem jest ponadto jest brak energii do działania przez kolejną część dnia – potrzebujemy regeneracji, a organizm nie za każdym razem jest w stanie sobie z tym poradzić.

Przedtreningówki to odżywki pozwalające pozbyć się wszystkich problemów związanych niskim poziomem energii po intensywnej aktywności fizycznej i braku właściwych warunkowo do regeneracji. Głównym ich zadaniem jest przyśpieszenie regeneracji po treningu. Mają pozytywny wpław na cały układ mięśniowo-szkieletowy, Wspomagają regenerację stawów, układu nerwowego oraz pozwalają utrzymać wysoki poziom energii po zakończeniu treningu. Sprzyjają również szybkim powrotom do formy w przypadku kontuzji.

Odżywki potreningowe – jak stosować?

Ważne jest, aby odżywki po treningu wybrać, kierując się potrzebami własnego organizmu. Każdy jest inny i również w inny sposób reaguje na dostarczanie mu poszczególnych składników. Jak sama nazwa wskazuje stosujemy po treningu. Mają one najczęściej postać praktycznego proszku, który rozpuszczamy w wodzie. Aby były możliwie najbardziej skuteczne, dobrze się wchłaniały i wykorzystywane były na odbudowę mięśni i regenerację, należy zażyć je natychmiast po zakończonym treningu.

 

pixel