HMB

( ilość produktów: 1 )

HMB – suplement o dwukierunkowym działaniu

HMB to kwas beta-hydrokysy-beta-metylomasłowy, który przyczynia się do wzrostu muskulatury i redukcji tkanki tłuszczowej. To pochodna leucyny, czyli aminokwasu wchodzącego w skład BCAA. Organizm produkuje HMB samodzielnie, jednak w niewielkich ilościach, jest ponadto obecny w produktach spożywczych, tj. mięso, ryby czy też grapefruity. Uczestniczy w syntezie białek, przez co znalazł swoje szerokie zastosowanie w suplementacji sportowców. Tkance mięśniowej zapewnia ochronę, dzięki czemu przyśpiesza i zwiększa efekty treningów.

  • Wykazuje działanie anaboliczne i kataboliczne
  • Wspomaga adaptację wysiłkową
  • Przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej Chroni mięśnie

Dla kogo HMB?

Jest to suplement polecany szczególnie początkującym sportowcom i osób, które rozpoczynają treningi ukierunkowane na redukcję tkanki tłuszczowej i budowę masy mięśniowej. Świetnie sprawdza się podczas powrotu do treningów po dłuższej przerwie, przystosowując organizm do nowych warunków. Przeprowadzone badania potwierdziły dużą skuteczność HMB przy tych dwóch grupach, efektem jego stosowania był szybki przyrost masy mięśniowej i równie szybka redukcja tkanki tłuszczowej. To oznacza, że jest to produkt dedykowany osobom niewytrenowanym oraz powracających do aktywnego trybu życia. Sprzyja adaptacji wysiłkowej do nowych treningowych bodźców. Zalecana dzienna porcja HMB dla mężczyzn to 3 gramy, z kolei dla kobiet to 2 gramy. Kobiety mogą czerpać z suplementacji dodatkowe korzyści. Produkt chroni wypracowaną wcześniej masę mięśniową podczas redukcji. Porcję HMB należy podzielić na dwie lub trzy mniejsze.

Rano powinno się przyjmować 0,1 g na każde 10 kg masy ciała, po treningu 0,15 g preparatu przypadające na każde 10 kg masy. Suplementacja musi być dostosowana indywidualnie do potrzeb, jedynie wtedy będzie skuteczna i bezpieczna. Polecamy stosowanie HMB razem z kreatyną, która zwiększa jego skuteczność działania. Większa dawka nie powoduje, że efekty będą szybsze i bardziej widoczne, dlatego należy stosować się do zaleceń producenta. Ważne jest jednak to, że zbyt duża dawka nie wywołuje skutków ubocznych. W naszej ofercie dostępne są różne formy HMB pochodzące od kilku wiodących na rynku suplementów producentów. Najwygodniejszą i najczęściej wybieraną jest HMB w postaci tabletek.

pixel