ZMA

( ilość produktów: 3 )

ZMA – stymulacja wydzielania testosteronu

ZMA jest suplementem, który powstał z połączenia chelatów magnezu i cynku z witaminą B6. Codzienne przeciążenia podczas treningów, urazy i choroby w znaczącym stopniu osłabiają organizm, który wymaga wzmożonej ochrony. ZMA jest bogaty w pierwiastki korzystnie poprawiający skuteczność i szybkość przyrostu masy mięśniowej, jednocześnie zmniejszając ryzyko wystąpienia szkodliwych skutków przetrenowania. Do zwiększenia siły mięśniowej przyczynia się m.in. hormon, jakim jest testosteron. To on może wywołać jej wzrost nawet o 250%. Aby mogło dojść do przemiany androstendionu w testosteron, konieczna jest obecność cynku. W przypadku jego niskiego poziomu, dochodzi do zaburzeń tego procesu, natomiast hormon produkowany jest wolniej. Podobną rolę odgrywa magnez, dlatego to te dwa pierwiastki są niezwykle kluczowe w celu osiągnięcia optymalnych rezultatów wytwarzania testosteronu.

ZMA pozwala na ich przyjmowanie razem, co przekłada się na większą skuteczność produkcji hormonu. Jeżeli dojdzie do jego spadku, wydzielany jest kataboliczny hormon kortyzolu. To z kolei przekłada się na negatywny w skutkach rozpad białek. ZMA zwiększa poziom testosteronu w organizmie, poprawia koncentrację i jakość snu, a także odgrywa kluczową rolę w poprawie wydolności i siły. Wymierne efekty Wraz ze wzrostem poziomu testosteronu zwiększa się masa i siła mięśniowa. Zasoby cynku i magnezu podczas procesu treningowego bardzo szybko zostają wyczerpane, dlatego ważne jest ich regularne uzupełnianie, aby nie dopuścić do obniżenia się poziomu testosteronu.

ZMA jest ponadto traktowany jako alternatywa dla sterydów, jego stosowanie nie jest zabronione przez agencje antydopingowe. Można go przyjmować przez dłuższy czas w przeciwieństwie do prohormonów, które w rzeczywistości mogą przyczynić się do zahamowania endogennej syntezy testosteronu. Zaleca się również przyjmowanie ZMA przed snem, najlepiej do godziny przed zaśnięciem. Ma on korzystny wpływ na proces zasypiania i powoduje, że sen jest głębszy, a organizm ma lepsze warunki do regeneracji i odpoczynku. ZMA w naszym sklepie dostępne są w postaci tabletek i wygodne przeznaczonego do rozpuszczania proszku. Wyróżnia się ponadto doskonałymi walorami smakowymi.

pixel