Łatwy zwrot towaru
- wpływa na wytwarzanie i zachowywanie kolagenu,
- ułatwia gojenie się ran i złamań,
- hamuje tworzenie się sińców,
- hamuje powstawanie krwotoków, krwawień dziąseł,
- podnosi odporność na zakażenia, uszkodzenia oraz na choroby, szczególnie w okresach przeciążenia fizycznego,
- skraca czas trwania zakażenia,
- bierze udział w przemianach tyrozyny i syntezie steroidów nadnerczowych,
- działa antyoksydacyjnie (przeciwutleniająco) - neutralizuje wolne rodniki
- osoby o intensywnym i wyczerpującym trybie życia,
- osoby narażone na stres,
- sportowcy i osoby aktywne fizycznie,
- palacze tytoniu.
Witamina C - skuteczna broń w walce z wolnymi rodnikami
Wolne rodniki to atomy lub cząsteczki pozbawione jednego atomu. Wolne rodniki próbują pozyskać ten brakujący atom od innych zdrowych cząsteczek i tym samym uszkadzają je. Powstają na co dzień, a ich ilość zwiększa się wraz ze zwiększonym poborem tlenu (np. podczas aktywności fizycznej), narażeniem na stres, zanieczyszczeniami środowiska itp.
Witamina C przekształca wolne rodniki do formy nieszkodliwej - neutralizuje je, przez co suplementacja witaminy C jest niezbędna dla osób narażonych na zwiększone powstawanie wolnych rodników: sportowców, osób ciężko pracujących, osób zestresowanych, mieszkających w dużych aglomeracjach.
Witamina C odpowiada za produkcję kolagenu i poprawia kondycję skóry, włosów i stawów Za elastyczność i jędrność naszej skóry w dużej mierze odpowiedzialny jest kolagen. Jest to białko, które stanowi ponad 70% całkowitej ilości białek w naszym organizmie i odpowiada za integralność jego tkanek.
Włókna kolagenu nadają odpowiednią strukturę i elastyczność skórze, kościom, ścięgnom, stawom, naczyniom krwionośnym, nabłonkom, włosom oraz paznokciom. Ponadto jest niezbędny dla prawidłowego gojenia się ran - wykorzystywany jest do uzupełnienia powstałych uszkodzeń. Witamina C jest niezbędna do powstawania kolagenu w naszym organizmie - odpowiada ona za odpowiedni poziom wytwarzania kolagenu oraz przyspiesza proces gojenia się ran.
Dlaczego Gold-Vit C 1000 Forte jest bardziej skuteczna od tradycyjnych form witaminy C ?
Gold-Vit C 1000 Forte firmy Olimp wykazuje kilka ważnych cech, dzięki którym tradycyjne formy witaminy C (kwas askorbinowy, askorbinian wapnia, askorbinian/treonian wapnia) nie mogą się do niego równać.
Im szybciej witamina C przedostaje się z układu pokarmowego do krwiobiegu a stamtąd do komórek i im dłużej jest magazynowana w organizmie w formie aktywnej - tym większą ma biodostępność i jest lepiej wykorzystywana przez organizm. Witamina C w formie tradycyjnej (kwas askorbinowy, askorbinian wapnia, askorbinian/treonian wapnia) wchłaniają się wolno i w niskim stopniu a co więcej - pozostają w organizmie krótko i szybko są z niego wydalane. Niepotrzebnie obciąża to nerki i układ moczowy i jest bezpośrednim efektem budowy chemicznej tych form witaminy C, małej stabilności jej cząsteczek i słabej przenikalności przez tkanki.
Tabletki przyspieszające gojenie się ran
Badania dowiodły również, że PureWay-C znacznie przyspiesza gojenie się ran i jest w tym znacznie bardziej efektywna niż inne formy witaminy C. PureWay-C najskuteczniej wspomaga łącznie się komórek wypełniających uszkodzenia skóry - wspomaga adhezję fibroblastów. Ponadto najsilniej wspomaga rozrost specjalnych wypustek komórek nerwowych (neurytów), które służą do komunikacji i przesyłania impulsów nerwowych, co jest niezwykle istotne w procesie wzrostu układu nerwowego.
DAWKOWANIE
Zalecany sposób spożycia:
- Dni treningowe: 1 porcja (1 kaps.) dziennie, po posiłku głównym
- Dni nietreningowe: 1 porcja dziennie, po posiłku głównym
INFORMACJE ŻYWIENIOWE
Informacja żywieniowa | 1 kapsułka |
Pure Way-C w tym witamina C |
1111 mg 1000 mg |
Bioflawonoidy cytrusowe (z PureWay-C) | 25 mg |
Źródła oświadczeń zdrowotnych użytych w opisach towarów bodyhouse.pl:
- Załącznik do Rozporządzenia Komisji (UE) nr 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r. ustanawiającego wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci
- Załącznik do Rozporządzenia Komisji (UE) nr 536/2013 z dnia 11 czerwca 2013 r. zmieniającego rozporządzenie Komisji (UE) nr 432/2012 ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci
- Załącznik do Rozporządzenia Komisji (UE) nr 851/2013 z dnia 3 września 2013 r. dopuszczające niektóre oświadczenia zdrowotne dotyczące żywności, inne niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci oraz zmieniające rozporządzenie (UE) nr 432/2012
- Załącznik do Rozporządzenia Komisji (UE) nr 1018/2013 z dnia 23 października 2013 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 432/2012 ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci