Łatwy zwrot towaru
Ten towar jest dostępny w naszych sklepach
Himalaya Amla C 60caps
- Zwalcza wolne rodniki.
- Opóźnia starzenie się organizmu.
- Podnosi odporność organizmu.
- Zabezpiecza układ oddechowy.
- Pomocny w problemach z układem trawiennym.
Owoc Amalaki (Amla) jest opisywany w starożytnych tekstach ajurwedyjskich jako najlepszy środek przeciw starzeniu się.
Uważany jest za bardzo silnie odmładzający i za najlepsze źródło naturalnej witaminy C: do 720 mg na 100 gramów świeżej masy i do 900 mg na 100 gramów wyciśniętego soku. Dotyczy to formy ciepło-stabilnej i nierozkładającej się w procesie obróbki owoców. Ma średnicę tylko jednego cala, a zawartość witaminy C jest taka sama jak w dwóch cytrynach. Głównie dzięki zawartości witaminy C owoc Amalaki ma właściwości antyoksydacyjne i powstrzymuje tworzenie się wolnych rodników, które posiadają właściwości rakotwórcze.
W ajurwedzie jest stosowany także jako afrodyzjak, środek przeciwgorączkowy, przeciwcukrzycowy, działa pozytywnie na serce, mózg i układ trawienny.
Amalaki jest naturalnym, efektywnym antyoksydantem i jednym z najbardziej bogatych źródeł witaminy C w formie naturalnej. Zawiera także cytokiny.
Wśród nich najwięcej jest zeatyn takich jak: zeatyny rybosydowe i zeatyny nukleotydowe. Owoc Amalaki jest cierpki w smaku, odświeżający, pobudza oddawanie moczu i kału. Suszone owoce są stosowane w tamowaniu krwotoków, biegunce i dyzenterii.
Amalaki ma działanie antybakteryjne i ściągające co zapobiega infekcjom i pomaga w terapii wrzodów trawiennych. Jest użyteczny jako środek przeczyszczający i często stosowany przy terapii zaparć.
SKŁAD
Każda kapsułka zawiera 250mg ekstraktu z Amalaki (Emblica officinalis)
DAWKOWANIE
2 kapsułki dwa razy dziennie przed posiłkiem. Stosować kilka tygodni dla osiągnięcia pożądanego efektu terapeutycznego. Stosowanie naturalnych preparatów daje stopniowy, ale długotrwały efekt terapeutyczny.
Źródła oświadczeń zdrowotnych użytych w opisach towarów bodyhouse.pl:
- Załącznik do Rozporządzenia Komisji (UE) nr 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r. ustanawiającego wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci
- Załącznik do Rozporządzenia Komisji (UE) nr 536/2013 z dnia 11 czerwca 2013 r. zmieniającego rozporządzenie Komisji (UE) nr 432/2012 ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci
- Załącznik do Rozporządzenia Komisji (UE) nr 851/2013 z dnia 3 września 2013 r. dopuszczające niektóre oświadczenia zdrowotne dotyczące żywności, inne niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci oraz zmieniające rozporządzenie (UE) nr 432/2012
- Załącznik do Rozporządzenia Komisji (UE) nr 1018/2013 z dnia 23 października 2013 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 432/2012 ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci