Kategorie

( ilość produktów: 724 )

Suplementy diety – zmobilizuj swój organizm do działania

W sporcie i kulturystyce niezwykle istotne jest to, aby połączyć wysiłek fizyczny, jego intensywność i systematyczność treningów z odpowiednio zbilansowaną dietą. Osoby regularnie uprawiające sport mają znacznie większe zapotrzebowanie na składniki mineralne, witaminy i substancje odżywcze niż Co, którzy prowadzą mniej aktywny tryb życia. Bardzo często nie jesteśmy w stanie zaspokoić całego zapotrzebowania organizmu na poszczególnie ważne dla niego substancje, co przekłada się na mniejszą efektywność treningową.

Suplementy diety to wsparcie dla osób aktywnych, to pomoc w mobilizacji organizmu do szybszego spalania tkanki tłuszczowej i skuteczniejszej budowy masy mięśniowej. Wyróżniamy więc, szczególnie w kulturystyce, spalacze tłuszczu i odżywki na masę. Bardzo ważne jest, aby stosować je zgodnie z indywidualnymi potrzebami, o odpowiedniej porze dnia i we właściwych porcjach. Suplementy zawierają różne substancje. Do najpopularniejszych zaliczamy aminokwasy proste i rozgałęzione, kreatynę, glutaminę, białko, węglowodany i oczywiście witaminy.

Suplementy, czyli uzupełnienie codziennej diety sportowca Suplementy powinny jedynie uzupełniać braki żywieniowe, nie mogą zastępować posiłków i jedynie na nich nie może opierać się dieta osób aktywnych. To im jednak bardzo często zawdzięczamy większą wydolność organizmu, wzrost siły, możliwość wykonywania bardziej wymagających ćwiczeń przez dłuższy czas, szybką regenerację po treningu i skuteczne pozbycie się tkanki tłuszczowej na rzecz wzrostu masy mięśniowej. Podstawowym zestawem osoby trenującej na siłowni czy też regularnie uprawiającej sport są:

  • Białko dla przyrostu masy mięśniowej
  • Węglowodany jako podstawowe źródło energii
  • Kreatyna jako źródło energii w mięśniach ATP.
  • BCAA dla szybszej redukcji tkanki tłuszczowej
  • Witaminy dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu

Wiele osób uzupełnia ten zestaw o aminokwasy i glutaminę, jednak jest to uzależnione od pracy organizmu, celów, jakie chcemy osiągnąć oraz intensywności treningów. Proponujemy szeroki wybór suplementów diety, wśród których dostępne są te podstawowe, jak również dedykowane dla osób o szczególnych wymaganiach i zapotrzebowania energetycznych. Są wygodne w stosowaniu dzięki konsystencji żeli i proszków rozpuszczalnych w płynach.

pixel