Odżywki białkowe

( ilość produktów: 148 )

Odżywki białkowe – świadoma i odpowiedzialna dieta sportowców

Białko jest suplementem, który należy do najczęściej stosowanych w kulturystyce i w niemalże każdej dyscyplinie sportu. To budulec masy mięśniowej, a zatem obowiązkowy składnik diety osób aktywnych. Wraz ze wzrostem aktywności fizycznej wzrasta zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze, w tym przede wszystkim na białko. Powinno się je zażywać zarówno przed, jak również po każdym treningu. Jest ono podstawą wszystkich żywych komórek, a dziennie w ludzkim organizmie produkowane jest w sposób naturalny ok. 300 gram białka. Jego rola jest nieograniczona – syntetyzuje tkanki i narządy organizmu, buduje układ transportujący krew i hormony.

Organizm ludzki nie jest w stanie samodzielnie zaspokoić zapotrzebowania na białko. Musimy dostarczać go wraz z pożywieniem. Najlepszymi jego źródłami są: ryby, mięso, sery, jaja i fasola. W przypadku intensywnych treningów o dużej częstotliwości również właściwa dieta nie jest wystarczająca, dlatego kulturyści i sportowcy decydują się na odżywki białkowe. Przy ćwiczeniach siłowych potrzebujemy tego składnika odżywczego w ilości 2,2 a 2,75 g na LBM (jest to waga tłuszczu w organizmie człowieka).

Suplementy białkowe przy budowie masy mięśniowej i diecie redukcyjnej

Czy odżywki białkowe mogą stosować tylko kulturyści? Błędem jest unikanie dużej ilości białka przy diecie redukcyjnej, wtedy również go potrzebujemy. Jego odpowiednia ilość wspomaga walkę katabolizmem.

W naszym sklepie dostępne są odżywki białkowe dla sportowców w różnych wariantach. Bogata w białko oferta obejmuje białko serwatkowe – koncentraty, izolaty i hydroizolaty. Posiadamy ponadto odżywki, których głównymi składnikami są albuminy jaja kurzego, białko wołowe oraz kazeina micelarna.

 

pixel