Odżywki - Gainery

( ilość produktów: 45 )

Gainery – podstawa suplementacji na masę

Odżywki węglowodanowo-białkowe to fundament diety osób dążących do osiągnięcia doskonałej sylwetki, redukcji tkanki tłuszczowej na rzecz wzrostu masy mięśniowej. To preparat będący połączeniem dwóch niezbędnych w diecie składników odżywczych, jakimi są węglowodany i białko. Stosując gainery, masz pewność, że dostarczasz ich swojemu organizmowi w odpowiednich proporcjach przy ich zwiększonym zapotrzebowaniu, jakie pojawia się wraz ze wzrostem intensywności treningowej. Są to suplementy stosowane przede wszystkim przez kulturystów, jednak równie dobrze sprawdzają się wśród osób uprawiających inne dyscypliny. Coraz częściej sięgają po nie Ci, którzy ze względu na brak czasu nie spożywają odpowiedniej ilości pełnowartościowych posiłków, a chcą zachować odpowiedni bilans kaloryczny i proporcje najważniejszych składników odżywczych w diecie.

Gainery zwiększają masę mięśniową i siłę, pomagają uzupełnić niedobór kalorii, który jest niezbędny dla zachowania odpowiedniego zdrowia oraz prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Gainery na masę wspomagają osiąganie szybszych i lepszych efektów treningowych. Stosowane są w celu „wyrzeźbienia” idealnej sylwetki, redukcji tkanki tłuszczowej oraz wzrostu masy mięśniowej. To suplementy na masę, jednak bardzo dobrze sprawdzają się przy komponowaniu zbilansowanej diety. Wiele osób, pracując nad swoją sylwetką, zmniejsza ilość węglowodanów w diecie, koncentrując się jedynie na białku. Nie są jednak w pełni świadomi, że to właśnie węgle są źródłem energii, której potrzebujemy, aby organizm był w stanie sprostać często intensywnym treningom.

Odżywki na masę zostały stworzone w taki sposób, aby dostarczać organizmowi odpowiednich proporcji węglowodanów w stosunku do białka. Proporcje te wynoszą standardowo około 4:1. Istnieją jednak specjalne odżywkach typu bulk, gdzie proporcje te zostały zmienione do 1:1. Wybór tych właściwych jest uzależniony od indywidualnego planu treningowego, a także naszego zapotrzebowania na oba składniki.

 

 

 

pixel