Zdrowie stawów

( ilość produktów: 17 )

Skuteczna ochrona stawów przy wzmożonym wysiłku fizycznym

Treningi ukierunkowane na budowanie masy mięśniowej są bogate w ćwiczenia często z bardzo dużym obciążeniem. Przysiady, martwy ciąg, podnoszenie sztangi nawet z zachowaniem odpowiedniej techniki nierzadko przyczynia się do bólu stawów kolanowych, a wraz z upływem czasu do poważniejszych kontuzji. Analogicznie może być przy treningu na górne partie ciała, w ich przypadku kontuzje jednak występują znacznie rzadziej. Suplementy na stawy stosowane są zarówno w profilaktyce, wzmacniając je, jak też już po pojawieniu się dolegliwości bólowych. Wiele osób doświadcza problemów ze stawami, zanim jeszcze rozpocznie treningi, co wydaje się, że wyklucza ich ze wzmożonej aktywności fizycznej. Istnieją owszem schorzenia, które nie pozwalają na wykonywanie ćwiczeń obciążających stawy, jednak zdarza się również, że ból wynika z niedoboru witamin i niewłaściwej techniki.

Dobre preparaty na stawy – co zawierają?

Aby suplementy na stawy były skuteczne, zapewniły odpowiednią ochronę i tym samym pozwoliły szybko pokonać nieprzyjemne dolegliwości, muszą składać się z konkretnych substancji cechujących się właściwościami wzmacniającymi ten element naszego szkieletu. Wśród najbardziej popularnych wymienia się białko kolagenowe będące naturalnym źródłem peptydów i aminokwasów. Kolagen odgrywa kluczową rolę w kondycji nie tylko stawów, ale też skóry i paznokci. Odżywki na stawy zawierają ponadto glukozaminę, czyli aminokwas, bez którego stawy nie mogą prawidłowo funkcjonować.

Poziom tej substancji w organizmie zmniejsza się wraz ze wzrostem intensywności treningów. Bardzo istotny w profilaktyce stawów jest także kwas hialuronowy kojarzony bardzo często z kosmetykami dla kobiet. Jego niedobór przekłada się na zmniejszoną ochronę stawów na zgniatanie. W suplementach powinna znaleźć się też leucytyna wchodząca w skład mazi stawowej. Na jakość pracy stawów niewątpliwy wpływ mają witaminy, szczególnie witamina C uczestnicząca w produkcji kolagenu. Proponowane przez nas preparaty na stawy zawierają ponadto witaminę D3 i minerały, tj. wapń i magnez.

Proponujemy odżywki wzbogacone o ciekawe smaki owocowe, przez co ich stosowanie jest nie tylko skuteczne, ale również może być przyjemne.

12
pixel