Kremy orzechowe

( ilość produktów: 7 )

Masła orzechowe – idealny wybór dla osób aktywnych

Istnieje coś zdrowego i niezwykle wartościowego dla naszego organizmu, co zawdzięczamy Amerykanom. Jest to….  masło orzechowe, które w ostatnim czasie stało się jednym z najpopularniejszych smarowideł. Jest świetnym dodatkiem do deserów, naleśników, omletów, batonów energetycznych, koktajli, ale też szybką przekąską dostarczającą dużą porcję energii i zdrowia. Masła orzechowe znalazły się również w codziennej diecie sportowców i osób prowadzących aktywny tryb życia. Najpopularniejszą ich wersją są te wyprodukowane z orzechów arachidowych, czyli popularnych fistaszków. Obok nich na sklepowych półkach pojawiły się masła z migdałów, orzechów laskowych, nerkowca i włoskich, które cechują się jednak wyższą ceną.

Przy wyborze masła orzechowego powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego skład. Najlepsze są te powstałe w 100% z orzechów bez żadnych dodatków. Niektóre zawierają jednak oleje, cukier i sól, niestety nierzadko w niemałej porcji, co obniża procentową zawartość orzechów. My jednak stawiamy na jakość i cenimy sobie dobry produkt, dlatego proponujemy Ci masła orzechowe z gwarancją 100% zawartości orzechów. Orzechy mają dobroczynny wpływ na nasz organizm, podobnie jest więc w przypadku masła orzechowego. To źródło kwasów oleinowych, które obniżają poziom złego cholesterolu we krwi oraz zapobiegają występowaniu chorób układu krwionośnego. Znajdziemy w nim potas, magnez, białko roślinne i błonnik. Pamiętaj, że orzechy to paliwo i pokarm dla Twojego mózgu. W tak smacznej wersji grzechem byłoby im odmówić.

Masła orzechowe w kuchni sportowca

Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz je wykorzystać? Świetnie sprawdzą się do wykonania kulek mocy i power trufli z dodatkiem bananów, daktyli i kakao. Dla miłośników lodów polecamy połączyć masło orzechowe ze zmrożonym bananem, tak powstaje smaczny i zdrowy lodowy deser. Idealnie pasuje do pieczywa, omletu, owsianki i naleśników. Natomiast jeżeli chcesz nieco urozmaicić swój obiad, dodaj masło orzechowe do kurczaka. Przyprawiając go dodatkowo kuminem i curry, stworzysz orientalne danie.

pixel