Łatwy zwrot towaru
- Produkt standaryzowany - co najmniej 125 mg beta-1,3/1,6-D-glukanów w kapsułce!
- Wsparcie funkcji poznawczych
- Wpływ na jakość snu
- Wsparcie prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego
- Suplement diety odpowiedni dla wegan
Czym jest grzyb Lion’s Mane?
Grzyb Lion’s Mane, czyli soplówka jeżowata (Hericium erinaceus, Yamabushitake) z uwagi na swoje cenne właściwości od tysięcy lat jest częścią kultury azjatyckiej i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Przypominający wyglądem lwią grzywę lub sople lodu grzyb w starożytnych Chinach był zarezerwowany dla członków rodziny królewskiej. Ze względu na wpływ na koncentrację podczas medytacji od wieków cenią go sobie także buddyjscy mnisi.
Lion’s Mane należy do grupy adaptogenów - związków pochodzenia naturalnego, które zwiększają zdolności przystosowawcze (adaptacyjne) organizmu w odpowiedzi na niekorzystne warunki środowiskowe. Ułatwiają one dostosowanie się do zwiększonego narażenia organizmu na czynniki stresowe, zarówno fizyczne, jak i emocjonalne. Warto zaznaczyć, że grzyby adaptogenne nie wykazują właściwości psychoaktywnych i w żaden sposób nie wpływają na percepcję!
Dlaczego warto wybrać suplement diety Olimp Lion’s Mane Mushroom?
Firma farmaceutyczna Olimp Laboratories, dostarczając wartościowy produkt, stosuje składnik z określoną ilością substancji aktywnej, czyli ekstrakt standaryzowany. W przypadku suplementu diety Lion’s Mane Mushroom marki Olimp Sport Nutrition są to beta-glukany. To składniki strukturalne ścian komórek roślinnych (głównie zbóż – owsa i jęczmienia), drożdży, a także grzybów adaptogennych. Z punktu widzenia chemicznego są to długołańcuchowe polimery glukozy, w których poszczególne cząsteczki połączone są w sposób liniowy lub w sposób rozgałęziony wiązaniami glikozydowymi typu ß. Formą beta-glukanów o najszerszym spektrum działania prozdrowotnego wydają się być beta-glukany pozyskiwane z grzybów, które znane są jako czynniki stymulujące układ odpornościowy i wykazujące właściwości przeciwutleniające, związane ze zdolnością do wygaszania wolnych rodników. Strukturalne i fizyczne cechy beta-glukanów różnią się w zależności od gatunków grzybów, odmian, a także od środowiska uprawy, warunków suszenia oraz metod izolacji/ekstrakcji beta-glukanów, co w konsekwencji prowadzi do istotnych zmian w intensywności i rodzaju aktywności.
Standaryzacja na co najmniej 25% beta-1,3/1,6-D-glukanów w suplemencie diety Olimp Lion’s Mane Mushroom gwarantuje stałą i powtarzalną zawartość składnika aktywnego w każdej partii produkcyjnej. Oznacza to, że w każdej kapsułce produktu znajduje się co najmniej 125 mg beta-1,3/1,6-D-glukanów!
Dlaczego owocnik a nie grzybnia?
Ciało grzyba tworzy grzybnia (ang. mycelium), zazwyczaj ukryta w podłożu. To, co potocznie nazywamy grzybem stanowi jedynie jej zbitą część, czyli owocnik (ang. fruiting body).
W trakcie uprawy grzybów adaptogennych grzybnia wyrasta na skrobiowej pożywce. Owocnik wykształca się w procesie długotrwałym dopiero po kolonizacji przez grzybnię całej pożywki. Niezaprzeczalnie grzybnia zawiera szereg związków aktywnych, jednak trudne jest jej oddzielenie od pożywki, na której wyrosła. Z tego względu znaczną część preparatów opartych na grzybni może stanowić bezwartościowa skrobia, która jest polisacharydem.
Polisacharydy czy beta-glukany?
Pochodzące z grzybów aktywne beta-glukany, podobnie jak skrobia (α-glukan) należą do grupy polisacharydów. Nie mniej jednak standaryzacja na polisacharydy nie jest wyznacznikiem jakości ekstraktu z Lion’s Mane, ponieważ mogą one niemal w całości pochodzić ze wspomnianej wyżej, bezwartościowej skrobi. Kluczowy jest więc wybór produktu zawierającego ekstrakt standaryzowany na beta-1,3/1,6-D-glukany.
Olimp Lion’s Mane Mushroom – 10:1 ratio ekstraktu
Ratio (DER) to stosunek ilości surowca poddanego ekstrakcji do ilości otrzymanego ekstraktu. W ten sposób dowiadujemy się jaka ilość surowca została użyta do wytworzenia jednej części ekstraktu. W przypadku suplementu diety Olimp Lion’s Mane Mushroom RATIO wynosi 10:1. Oznacza to, że 1 kg ekstraktu otrzymano z 10 kg suszonych owocników soplówki jeżowatej! Jedna kapsułka zawierająca 500 mg tego ekstraktu odpowiada zatem ilości 5 g suszonych owocników Lion’s Mane.
Olimp Lion’s Mane Mushroom – efekty stosowania
- Wsparcie funkcji poznawczych (postrzeganie, uwaga, pamięć, uczenie się, myślenie, podejmowanie decyzji i język)
- Pomoc w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego - soplówka jeżowata oddziałuje na komórki układu nerwowego
- Korzystny wpływ na jakość snu
Dla kogo Olimp Lion’s Mane Mushroom?
Adaptogeny, jak wspomniana soplówka jeżowata czy aswhwagandha, Maca, żeń-szeń w ostatnich latach zyskują na popularności. Przede wszystkim sięgają po nie osoby prowadzące intensywny tryb życia, wymagający pełnej koncentracji w trakcie aktywnego dnia. To nie tylko sportowcy, ale także osoby pracujące umysłowo, studenci, programiści, a nawet gamerzy.
Każda z niewielkich i łatwych do połknięcia kapsułek Olimp Lion’s Mane Mushroom zawiera 500 mg ekstraktu z owocników soplówki jeżowatej, w tym 125 mg wspomnianych beta-1,3/1-6-D-glukanów. Brak dodatków odzwierzęcych powoduje, ze produkt marki Olimp Sport Nutrition mogą stosować weganie.
Suplementacja Olimp Lion’s Mane Mushroom polecana jest osobom dorosłym. Produkt może okazać się wsparciem dla osób, które prowadzą intensywny tryb życia. W szczególności dla tych, którzy chcą poprawić koncentrację i sprawność intelektualną (np. pracownicy biurowi, programiści, studenci, naukowcy) lub potrzebują pobudzenia i motywacji (np. wyczynowi sportowcy i amatorzy różnych dyscyplin sportowych). Dla wsparcia funkcji poznawczych produkt może sprawdzić się w przypadku osób starszych.
Producent – firma farmaceutyczna Olimp Laboratories – zaleca przyjmować 1 kapsułkę dziennie, którą należy popić dużą ilością wody. Produkt nie zawiera niebezpiecznych poziomów metali ciężkich i spełnia surowe normy jakościowe.
Źródła oświadczeń zdrowotnych użytych w opisach towarów bodyhouse.pl:
- Załącznik do Rozporządzenia Komisji (UE) nr 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r. ustanawiającego wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci
- Załącznik do Rozporządzenia Komisji (UE) nr 536/2013 z dnia 11 czerwca 2013 r. zmieniającego rozporządzenie Komisji (UE) nr 432/2012 ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci
- Załącznik do Rozporządzenia Komisji (UE) nr 851/2013 z dnia 3 września 2013 r. dopuszczające niektóre oświadczenia zdrowotne dotyczące żywności, inne niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci oraz zmieniające rozporządzenie (UE) nr 432/2012
- Załącznik do Rozporządzenia Komisji (UE) nr 1018/2013 z dnia 23 października 2013 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 432/2012 ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci
