Najlepsze suplementy podczas redukcji

2018-05-21
Najlepsze suplementy podczas redukcji

Pisząc ten artykuł mamy połowę maja. Większość z was pewnie rozpoczęła już redukcję albo właśnie zamierza. Poniżej przedstawimy Wam suplementy, które pomogą na samym starcie, aby spalanie tłuszczu odbywało się szybciej i efektywniej, albo w późniejszym etapie, w momencie gdy redukcja nie jest już tak efektywna jak na samym początku.

 

1. Kreatyna

Wielu ludziom kojarzy się ten suplement tylko z okresem masowym i siłowym. Jednak z ogromnym powodzeniem może być również stosowana w okresie redukcji tkanki tłuszczowej. Głównym jej zadaniem podczas redukcji będzie wspomożenie organizmu przed utratą siły i masy mięśniowej, spowodowanej ujemnym bilansem kalorycznym. Pamiętaj, aby nie utracić zbyt wiele tkanki mięśniowej wypracowanej w okresie masy, musisz starać się utrzymywać ciężary na stałym poziomie. Kreatyna do tego zadania nada się doskonale. Jeśli boisz się retencji wody korzystaj z innych form niż monohydrat – chlorowodoerk czy jabłczan.

 

2. Odżywka białkowa

Białko jednak nie tylko przyspiesza metabolizm poprzez wpływ na budowę mięśni, ale także w bezpośredni sposób oddziałuje na wzrost wydatkowania energii przez organizm. Żaden inny składnik pokarmowy nie wykazuje tak silnego działania kalorygennego jak białko. Zwiększony jego udział w diecie potrafi nasilić przemianę materii nawet o kilkanaście procent, a także ten efekt najdłużej utrzymać. Składnik ten również w specyficzny sposób oddziałuje na układ hormonalny. Między innymi sprzyja uwalnianiu hormonu wzrostu – związku, który wykazuje silne działanie w obrębie tkanki tłuszczowej. Ważnym również aspektem na redukcji jest to, że po odżywkę białkową możemy również śmiało sięgnąć w momencie gdy mamy ochotę na słodycze.

 

3. Adaptogeny

Są to środki, które mają za zadanie wspomóc nasz układ nerwowy. Podczas redukcji gdy podaż kalorii jest zmniejszona, a aktywność fizyczna często zwiększona nieunikniona jest sytuacja gdy układ nerwowy zacznie odmawiać posłuszeństwa, przez co ucierpi na tym nasze samopoczucie. Redukcja to również spory stres dla organizmu co niesie ze sobą nasilenie produkcji kortyzolu - hormonu stresu, który wyniszczająco wpływa na nasz organizm. Adaptogeny to grupa suplementów, głównie ziołowych, które mają zbawienny wpływ nie tylko na nasz kortyzol, stres oraz problemy ze snem, czy stanami depresyjnymi, ale również mają spory wpływ na nasze efekty sportowe i ogólne wzmocnienie ciała. Adaptogeny mogą też pomóc nam poprawić wyniki sportowe. Do najskuteczniejszych adaptogenów należą: rhodiola, ashwagandha, gotu kola, żeń szeń czy cytryniec chiński.

 

4. Aminokwasy rozgałęzione (BCAA)

BCAA to aminokwasy rozgałęzione, czyli leucyna, walina i izoleucyna. Muszą być przyjmowane z pokarmem lub w postaci suplementu. W momencie kryzysu energetycznego, mogą stanowić dobre paliwo dla naszych mięśni. dowiedziono, iż preparat nie tylko pozwala w czasie redukcji uchronić tkankę mięśniową od degradacji, ale również przyczynia się do spadku procentowej zawartości podskórnej tkanki tłuszczowej w organizmie. Aminokwasy egzogenne skutecznie nasilają przemiany energetyczne w naszym organizmie i pozwalają na jej wykorzystanie do pozbycia się nadmiernej masy ciała.

 

5. Spalacze tłuszczu

Grupa produktów, która rzuca się na myśl jako pierwsza w momencie usłyszenia „redukcja”. U nas przedstawiona jednak na samym końcu. Dlaczego ? Spalacz powinien być użyty już w trakcie redukcji, nie na samym jej początku, gdzie spadki wagi będą najszybsze i najłatwiejsze. Schody zaczną się dopiero gdy organizm zaadoptuje się to narzuconych mu obciążeń oraz ujemnego bilansu. To jest właśnie doskonały moment aby włączyć do swojej rozpiski suplementacyjnej spalacz tłuszczu jako dodatkowy bodziec. Spalacze tłuszczu to nic innego jak preparaty najczęściej oparte o naturalne wyciągi z ziół i przypraw często wzbogacone o kofeinę. Mają za zadanie zwiększyć termogenezę ciała, ograniczyć apetyt i dodać energii.

Najpopularniejsze składniki zawarte w spalaczach tłuszczu:

 

  • Green Tea EGCG - Polifenole zawarte w zielonej herbacie działają na proces redukcji tkanki tłuszczowej wielokierunkowo. Jednocześnie pobudzają proces rozpadu tłuszczu, ułatwiają jego spalanie, zapobiegają ponownemu powiszaniu się komórek tłuszczowych oraz przyspieszają proces ich niszczenia.

 

  • Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy. Jest szeroko stosowany w procesie redukcji masy ciała, zarówno wśród sportowców, osób aktywnych, jak i prowadzących tzw. „siedzący tryb życia”. Jest źródłem synefryny i oktopaminy, które w połączeniu z kofeiną i polifenolami zawartymi w zielonej herbacie wpływają na lipolizę, uwalniając kwasy tłuszczowe z adipocydów, powodując poprzez zwiększony wydatek energetyczny, ich spalanie w źródłach energii życiowej komórki (mitochondriach)

 

  • Kofeina - Kofeina w organizmie ludzkim blokuje receptory adenozynowe w mózgu, zwalczając objawy znużenia i pozwalając na zaktywizowanie działań. Ma korzystny wpływ na gospodarką tlenową, przez co zwiększa zdolności wysiłkowe (siłę i wytrzymałość) oraz przyspiesza regenerację po wysiłkową.

 

  • Ekstrakt pieprzu kajeńskiego - stanowi źródło kapsaicyny, która wspomaga proces odchudzania - jest termogenikiem, który - podnosząc ciepłotę ciała - zmusza organizm do czerpania energii użytkowej ze zgromadzonych w tkance tłuszczowej zapasów. Przyspiesza proces uzyskania beztłuszczowej masy mięśniowej. Wspomaga proces oczyszczania organizmu z toksyn.

 

  • L-tyrozyna - to preparat dla osób, które chcą zadbać o swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Suplement niweluje uczucie nadmiernego znużenia, dodaje siły, wspiera prawidłową pracę mięśni, a także ma pozytywny wpływ na proces spalania zbędnej tkanki tłuszczowej.

 

  • Acetyl-L-Carnitine - (ALC) to zmodyfikowany aminokwas, który wspomaga wytwarzanie energii komórkowej, pomagając w transporcie tłuszczu do mitochondrii, gdzie ulega przekształceniu w ATP (paliwo komórkowe). Acetyl-L-karnityny jest bardzo dobrze przyswajaną biologicznie formą L-karnityny która wspiera funkcje mitochondrialne i pomaga utrzymać prawidłową aktywność neuroprzekaźników.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
pixel