W czym pomoże ci Berberyna?

2021-02-18
W czym pomoże ci Berberyna?

Berberyna to suplement o właściwościach antyoksydacyjnych i przeciwzapalnych z grupy alkaloidów izochinolinowych. Pozyskiwana jest z berberysu zwyczajnego. Jest to substancja bioaktywna, ciesząca się szerokim zastosowaniem.

 

Berberyna a odchudzanie

 

Berberyna w szczególności polecana jest osobom borykającym się z otyłością. Związek ten pomaga w przyśpieszeniu tempa spalania tkanki tłuszczowej oraz pomaga w regulacji poziomu hormonów odpowiedzialnych za gospodarkę lipidową.

 

 

Wpływ na pracę przewodu pokarmowego

 

Suplement ten wpływa korzystnie na prace przewodu pokarmowego. Zawarte w nim alkaloidy pomagają w regulowaniu odpowiedniej kondycji jelit oraz korzystnie wpływa na mikroflorę bakteryjną, co przyczynia się do zmniejszenia rozwoju zakażeń i może pomóc w złagodzeniu stanów zapalnych w obrębie przewodu pokarmowego.

 

Zdrowsze serce

 

Berberyna pomaga w obniżeniu poziomu trójglicerydów, cholesterolu całkowitego oraz "złego cholesterolu" (LDL), a podwyższa natomiast poziom "dobrego cholesterolu" (HDL). Regularna suplementacja zmniejsza ryzyko miażdżycy i jej następstw (ryzyko zawału czy udaru niedokrwiennego). Berberyna tak jak wyżej już napisaliśmy, pomaga w spalaniu tłuszczu, dzięki czemu pomaga rozszerzyć naczynia krwionośne i prowadzi co spadku ciśnienia tętniczego.

 

Walka z cykrzycą

 

Berberyna wykazuje podobne działanie do insuliny, zwiększając wychwyt glukozy przez komórki organizmu. Wspiera także regenerację komórek trzustkowych odpowiedzialnych za produkcje insuliny, tym samym pomagając w zwiększeniu jej stężenia we krwi. Hamuje również rozkład cukrów złożonych do cukrów prostych. Wszystkie te działania w rezultacie prowadzą do obniżenia poziomu cukru we krwi. Lecz trzeba pamiętać, oprócz suplementacji ważna jest również dieta i wysiłek fizyczny!

 

 

 

pixel