Łatwy zwrot towaru
Ten towar jest dostępny w naszych sklepach
Czym jest cynk i jakie są jego właściwości?
Cynk jest jednym z mikroelementów, który odpowiada za wiele ważnych funkcji w organizmie. Jego minimalne dzienne spożycie wynosi 5mg, jednak jest to ilość, która wystarczy, aby przyczyniał się do prawidłowego wzrostu i regeneracji tkanek, a także wspierał działanie układu immunologicznego. Odpowiednia dawka cynku przyczynia się również wzmocnienia włosów, paznokci oraz korzystnie wpływa na stan skóry oraz kości. Cynk występuje w strukturze prawie 200 różnych enzymów, co sprawia, że jego niedobór może uniemożliwić prawidłową pracę organów wewnętrznych oraz zaburzyć lub spowolnić wiele procesów zachodzących w organizmie.
Cynk przyczynia się również do regulacji poziomy krwi oraz może zapobiegać żylakom poprzez stabilizacje układu krążenia. Wspiera on również odpowiednie działanie organów wewnętrznych takich jak m.in. trzustka, przez co wspiera utrzymanie prawidłowego poziomu insuliny. Cynk może mieć również pozytywny wpływ na płodność, dzięki korzystnemu działaniu na ruchliwość plemników.
Źródłami cynku są:
- Wątróbka
- kakao
- nerkowce
- olej lniany
- pestki dyni
- sezam
- grzyby(m.in. kurki, pieczarki, boczniaki, shiitake)
Cynk - filar w diecie sportowca
Systematyczna suplementacja tego minerału wspomaga pracę całego organizmu. Cynk pomaga w stymulacji syntezy białek, które odpowiadają za budowę tkanki mięśniowej. Wspiera on również regenerację organizmu po intensywnym wysiłku fizycznym, a także może zmniejszać związane z tym dolegliwości, takie jak bóle mięśni oraz zakwasy. Cynk zwiększa również produkcję testosteronu, co przekłada się na lepsze wyniki siłowe, budowę masy mięśniowej oraz regenerację. Z uwagi na pozbywanie się cennych składników odżywczych przez wypacanie podczas wysiłku, zalecana jest jego dodatkowa suplementacja w przypadku osób aktywnych fizycznie.
Główne zalety suplementacji cynku to:
- Wspiera regeneracje organizmu
- Wspomaga układ immunologiczny
- Sprzyja wzrostowi i utrzymaniu poziomu testosteronu
- Wykazuje działanie antyoksydacyjne
- Korzystnie wpływa na włosy, paznokcie oraz łagodzi stany zapalne skóry
- Prosty i naturalny skład
- Sprzyja prawidłowemu działaniu układu nerwowego
- Przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi
- Korzystnie wpływa na stan kości i skóry
- Łatwo przyswajalna forma cynku
Suplement diety w formie kapsułek
Składniki: Substancja wypełniająca: Celuloza Mikrokrystaliczna, Cytrynian Cynku (w tym Cynk 30%), Składniki kapsułki: Żelatyna, Tlenek żelaza (III) [żółty], Tlenek żelaza (III) [czerwony].
Zalecana porcji do spożycia w ciągu dnia: Spożywać 1 kapsułkę dziennie.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Uwaga: Nie zalecane dla kobiet w ciąży lub karmiących.
Najlepiej spożyć przed (miesiąc/rok) i Nr Partii: Patrz na spodzie opakowania.
Warunki przechowywania: Przechowywać szczelnie zamknięte, w suchym miejscu, w stałej i niskiej temperaturze. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci!
Masa Netto: 60g
Źródła oświadczeń zdrowotnych użytych w opisach towarów bodyhouse.pl:
- Załącznik do Rozporządzenia Komisji (UE) nr 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r. ustanawiającego wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci
- Załącznik do Rozporządzenia Komisji (UE) nr 536/2013 z dnia 11 czerwca 2013 r. zmieniającego rozporządzenie Komisji (UE) nr 432/2012 ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci
- Załącznik do Rozporządzenia Komisji (UE) nr 851/2013 z dnia 3 września 2013 r. dopuszczające niektóre oświadczenia zdrowotne dotyczące żywności, inne niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci oraz zmieniające rozporządzenie (UE) nr 432/2012
- Załącznik do Rozporządzenia Komisji (UE) nr 1018/2013 z dnia 23 października 2013 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 432/2012 ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci